Mežs ir tavs stadions

 

Iesācējiem lieliska iespēja bez maksas apgūt orientēšanās sportu

Šogad Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) sadarbībā ar akciju sabiedrību “Latvijas Valsts meži” (LVM) uzsākusi projektu “Mežs ir tavs stadions”, kā ietvaros ikviens, kurš vēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm dabā, var bez maksas pieredzējušu instruktoru pavadībā iepazīt orientēšanās sporta burvību.

Statistika liecina, ka 2018. gadā orientēšanās sacensībās Latvijā piedalījās vairāk nekā 15 000 orientieristu, turklāt ar katru gadu orientieristu skaits tikai palielinās. Lai sabiedrību vēl vairāk pievērstu veselīgam dzīves dzīvesveidam, un, kas zina, izaudzinātu pat kādu pasaules līmeņa sportistu, LOF šajā pavasarī ieviesusi līdz šim nebijušu akciju “Mežs ir tavs stadions”, kuras mērķis ir attīstīt orientēšanās dzīvi un kultūru visos Latvijas reģionos.

Šī projekta ietvaros vairākos Latvijas orientēšanās seriālos ikviens interesents var apgūt orientēšanās pamatus, izejot bezmaksas apmācības, kā arī piedaloties sacensībās, dodoties mežā īpašā LVM distancē, kas paredzēta iesācējiem. Projekts “Mežs ir tavs stadions” tiek īstenots 30 orientēšanās sporta sacensībās sešos orientēšanās seriālos Latvijā – “Siguldas Kompass”, “Valmieras Magnēts”, “Jelgavas Alnis”, “Saldus ABC”, “Daugavpils Orientieris” un “Madonas kausi”. Turklāt šīs sacīkstes notiek interesantos un aizraujošos apvidos, un tā ir lieliska iespēja iepazīt dzimtās zemes burvību un mežu dažādību.

Lielisko iespēju bez maksas kvalificētu treneru pavadībā apgūt orientēšanās sporta pamatus jau izmantojuši vairāki simti interesentu, bet tie, kas to nav paspējuši, neko nav nokavējuši, jo orientēšanās rudens sezonā paredzētas vēl vairākas “Mežs ir tavs stadions” sacensības. Piemēram, 29. augustā Jelgavas novada Valgundes pagasta Mangaļos “Mežs ir tavs stadions” distance atradīsies netālu no Ziemassvētku kauju muzeja, kuru varēs apmeklēt pēc orientēšanās apmācībām. Muzeja teritorijā saglabājušies unikāli I Pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīcijā autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posms - blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas - Vācu vaļņa -, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā.

Savukārt 31. augustā Jelgavas novada Vilcē “Mežs ir tavs stadions” apmācība notiks dabas parka teritorijā - tā ir 144 ha liela un tā ir viena no ainaviski skaistākajām vietām Zemgalē, kurā cauri gravām satek Vilces un Rukūzes upes, kas izdaiļo līdzeno lauksaimniecības zemju ainavu. Vilces upes gleznainajā krastā, līdzās Vilces dabas parkam atrodas teiksmaina un vēsturiska, 18. gadsimta vidū celta Mēdemu dzimtas muiža. ​Vilcē ir izveidots arī disku golfa parks, kurā pēc orientēšanās apmācībām ir iespējams izmēģināt šo ģimenisko sporta veidu.

Paredzams, ka nākamajā gadā projekts “Mežs ir tavs stadions” būs pieejams arī citos orientēšanās seriālos Latvijā (lielākajos Latvijas novados notiek tautas orientēšanās sacensības, ko orientieristi sauc par seriāliem, un šogad Latvijā notiek 23 orientēšanās seriāli).

Uz tikšanos mežā!

“Mežs ir tavs stadions” rudens sacensību kalendārs

 “Jelgavas Alnis”

29.08. – Mangaļi

31.08. – Vilce (atjaunota karte) (starts sestdienā)

Starts ceturtdienās no 16.00 līdz 19.00 (septembrī starts no 16.00 līdz 18.30).

Informācija par sacensībām: www.alnis.id.lv

Informāciju sagatavoja Latvijas Orientēšanās federācija